KADETINJE DO 9. ZAPOREDNE ZMAGE

V četrtek 7.11.2019 so kadetinje odigrale 10. krog lige DU17, na umetni travi ŠP Kodeljevo so se Krimovke pomerile s Primorjem iz Ajdovščine. Uvodoma so gostje precej pogumno startale z visoko postavitvijo, a so naša dekleta uspela stopiti na žogo in umirila dogajanje ter prevzela vajeti v svoje noge. Ajdovke so dolgo časa zelo uspešno branile svoja vrata in prešle v nekaj protinapadov. Po nekaj udarcih na gol naših napadalk ter dveh zelo nevarnih kotih, so Krimovke v 24. minuti končno povedle. Za 1:0 je zadela Korina Lara Janež. Igra Krimovk se je po zadetku še nekoliko razživela, priložnosti za povišanje vodstva je bilo kar nekaj,  a je izid do konca polčasa, predvsem po zaslugi odlične gostujoče vratarke Jane Ličen, ostal nespremenjen.

V drugem polčasu smo lahko gledali podobno razmerje moči, a so gostje kljub temu izenačile. Po eni redkih napak naše zadnje vrste so Primorke izenačile v 55. minuti, 1:1. Izid se je ponovno spremenil le 2 minuti kasneje. Z roba kazenskega prostora je bila z levo nogo natančna Maša Osojnik in Krim ponovno postavila v vodstvo, 2:1. Sledil je niz nevarnih napadov naših deklet, ki so se nekajkrat znašle tudi v situaciji 1 na 1 z vratarko, a je slednja vselej odlično posredovala in svojo moštvo ohranjala pri aktivnem rezultatu. Do konca tekme zadetkov nismo več videli, zmaga je tudi tokrat pripadla Krimovkam, 2:1.

Čestitke dekletom za dobro predstavo in 9. zaporedno zmago, kar ji še vedno ohranja na prvem mestu.