Prvi obračun spomladanskega dela sezone pripadel Krimovkam

8.3.2020 so s 13. krogom Lige DU17 naše kadetinje odtvorile spomladanski del sezone s tekmo proti Ptuju. Tekma je bila odigrana v Kidričevem, kjer smo od prve minuti dalje lahko gledali raztrgano igro obeh moštev. Dogajanje na igrišču tokrat ni navdušila gledalcev, saj je bil tempo igre prenizek, obe ekipi pa sta delale kopico napak. Kljub neugodnem nasprotniku, so si kakšno priložnost več pridelala naša dekleta, a se žal v ključnih trenutkih niso odločale za udarce proti vratom. V 21. minuti je Ptuj iz protinapada napadel po levi strani, kjer je Lea Dolinar izkoristila izpad naše bočne branilke in povedla na 1:0. 2. minuti kasneje, so Krimovke rezultat poravnale na 1:1. Po podaji iz kota je bila cca 10m od vrat zbrana Katjuša Kern, ki je z volleyem zaključila v desni zgornji kot. Do konca polčasa so si Krimovke sicer priigrale še nekaj priložnosti, a zadetka nismo videli.

V drugem polčasu je ekipa Ptuja kondicijsko padla in igra se je preselila na ptujsko polovico. Krimovke so zaigrale nekoliko bolj ofenzivno, več je bilo tudi udracev proti vratom, a jih je domača vratarka uspešno ustavljala. Ptuj je nekajkrat nevarno zapretil iz protinapadov, a se je nekajkrat dobro izkazala tudi naša vratarka, Hana Steklačič. Do zasluženega vodstva Krima smo morali čakati vse do 71. minute, ko se je Korina Lara Janež povsem sama znašla tik pred domačo vratarko in odlično podajo s strani, brez večjih, težav poslala v gol (1:2). Do konca tekme so naša dekleta še nekajkrat nevarno zapretila, a je rezultat ostal nespremenjen.

Z minimalno zmago so se naša dekleta obdržala na 1. mestu lestvice, čestitke!
Že naslednji teden nas čaka pravi derbi, saj k nam prihaja Maribor, ki je z le 3. točkami zaostanka tik za Krimovkami.